Listopad 2012

Ořechový s čokoládou

26. listopadu 2012 v 22:32 | Altara |  Dorty

SUROVINY
4 vejce, 130 g krupicového cukru, 120 g polohrubé mouky, 40 g mletých vlašských ořechů, lžíce kakaa, 4 lžíce oleje (forma 18 cm)
Krém: 250 g másla, 1 salko (nevařené) 75 g kakaa
Dohotoveni: rum, čokoláda, kakao


Bílky s cukrem ušleháme do hustého sněhu, po jednom zašleháme žloutky, olej a vše řádně prošleháme. Vařečkou vmícháme mouku smíchanou s mletými ořechy a kakaem. Vlijeme do vymazané a moukou vysypané kulaté formy (18 cm). Pečeme při 180°C. Zkusíme špejlí. Upečený korpus necháme vystydnout na kuchyňské mřížce. Mezitím si připravíme krém. Máslo vyšleháme s kakaem a přišleháme nevařené salko. Vychladlý korpus 2 x prokrojíme. První plát pokropíme rumem, potřeme krémem, druhý plát pokropíme rumem a přiklopíme na první. Pokropíme rumem a potřeme krémem. Rovněž tak třetí plát pokropíme rumem, přiklopíme na druhý plát. Krémem obmažeme i boky a povrch dortu. Povrch dortu posypeme kakaem. Čokoládu (dělala jsem od oka asi 200 g) rozpustíme ve vodní lázni a do tvořítka na led odléváme tenké tyčinky. Necháme chvíli v mrazáku ztuhnout a vyklepneme. Lepíme na boky dortu. Do středu dortu odlijeme dvě čokoládová srdíčka a ozdobíme je malými červenými marcipánovými srdíčky. Dort ovážeme červenou stužkou.

Kočička

26. listopadu 2012 v 22:29 | Altara |  Dorty

SUROVINY
3 vejce, 150 g krupicového cukru, 100 ml oleje, 3 lžíce kakaa, 250 g polohrubé mouky, 250 ml mléka, 1 kypřící prášek do pečiva (pečeme 2x)
Krém: 500 g másla, 1 salko (nevařené) 75 g kakaa
Dohotoveni: rumová tresť, 1 kg marcipánu (1 : 3), potravinářské gelové barvy, kakao


Celá vejce s cukrem ušleháme do husté pěny a přiléváme olej. Pak střídavě mouku smíchanou s kakaem a kypřícím práškem do pečiva a mléko. Nalijeme do vymazané, moukou vysypané dortové formy. Pečeme při 180°C. Hotový korpus necháme vychladnout na kuchyňské mřížce. Stejně tak upečeme i druhý korpus. Mezitím si připravíme krém. Máslo vyšleháme s kakaem a postupně přišleháme nevařené salko. Trochu si dáme stranou na obmazání boků a povrchu dortu, zbylý krém rozdělíme na tři díly. Oba korpusy jednou prokrojíme, vzniknou 4 pláty. První pokropíme rumovou trestí, pomažeme krémem, přiklopíme druhým plátem, opět pokropíme rumovou trestí a potřeme krémem, přiklopíme třetím plátem, který rovněž pokropíme rumovou trestí a potřeme krémem. Nakonec přiklopíme čtvrtým plátem, obmažeme odloženým krémem boky, povrch dortu a uložíme ztuhnout do chladu. Propracujeme a obarvíme si marcipán. Z bílého marcipánu rozválíme plát a vychlazený dort jím potáhneme. Přeneseme na tác, spodní díl ozdobíme lístečky. Doprostřed dortu usadíme vymodelovanou kočičku z růžového marcipánu a kolem dozdobíme kytičkami.